Slik jobber Regnskap Norge med rekruttering til bransjen

Hvordan kan Regnskap Norge hjelpe til med at flere ønsker å bli regnskapsfører? I ukens episode av RN-podden har vi nemlig besøk av vår egen rekrutteringsekspert, Maria Lindberg.

Del
Maria Lindberg forteller oss hvorfor rekruttering til bransjen er så viktig. Foto: Regnskap Norge

Hos Regnskap Norge gjør vi stadig nye intiativer for å gjøre at det skal være attraktivt for unge å bli regnskapsførere. Maria Lindberg jobber primært med dette i en nyopprettet stilling, og forteller i ukens episode hvor viktig det er å ha søkelys på denne tematikken.

– Bransjen trenger folk, forteller Maria.

Og det handler ikke bare å få nye mennesker inn i bransjen. Man skal også beholde de. Derfor er U35-nettverket ekstra viktig, som er Marias lille hjertebarn.

– Det er jo nettopp å skape den møteplassen der man kan bli kjent på tvers av bedrifter, og selvfølgelig dele erfaringer, spille hverandre god i en læringsarena og lære av hverandre. Og ikke minst det sosiale, forteller Maria om U35-nettverket.

I episoden får du også høre mer om dette:

  • Behovet for å jobbe med rekruttering til bransjen
  • Hvilke tiltak Regnskap Norge gjør
  • Nettverket U35
  • Hvordan karrieredagen gikk

Hør Regnskap Norge-podden på Spotify

Hør Regnskap Norge-podden på Apple Podcasts

Hør Regnskap Norge-podden på PC