Til hovedinnhold

Regnskap Norge

Regnskap Norge

Er du vår nye kvalitetskontrollør?

Skrevet av Hanne Opsahl, Regnskap Norge
Sist endret 25.02.26
Kontrollørene har en sentral rolle og oppgave i foreningens kvalitetskontrollarbeid, og er viktige for tilliten til bransjen.Foto: Getty Images
Kontrollørene har en sentral rolle og oppgave i foreningens kvalitetskontrollarbeid, og er viktige for tilliten til bransjen.Foto: Getty Images
Er du faglig interessert, opptatt av kvalitetsarbeid og liker å gi veiledning? Da kan dette være muligheten for deg.

Vi søker etter flere dyktige kontrollører til høstens kvalitetskontroller.

Regnskap Norge har samarbeidsavtale med Finanstilsynet og utfører kvalitetskontroll blant våre medlemmer. Til å gjennomføre kontrollene engasjerer Regnskap Norge personer fra medlemsmassen.

Kontrollørene har en sentral rolle og oppgave i foreningens kvalitetskontrollarbeid, og er viktige for tilliten til bransjen. Kontrollørene blir valgt på bakgrunn av faglige kvalifikasjoner, erfaring og personlig egnethet.

Slik blir du kontrollør

For å bli kontrollør må du være statsautorisert regnskapsfører, jobbe i regnskapsforetak og ha erfaring som kvalitetsansvarlig og/eller oppdragsansvarlig. Det forutsettes at den som blir kontrollør har god kunnskap om regnskapsførerregelverket og god regnskapsføringsskikk. 

Kontrollene gjennomføres på teams og foregår hovedsakelig i perioden september - november.

Vervet er honorert.

Som ny kontrollør vil du få opplæring, og delta på den årlige kontrollørsamlingen sammen med alle årets kontrollører.

Kontrolljobben gir faglig utvikling, og du får god erfaring og innsikt i hvordan andre organiserer kvalitetsstyringsarbeidet og gjennomfører regnskapsføringen hos seg.

Send søknad

Hvis dette høres interessant ut ser vi frem til å motta en CV og søknad som beskriver motivasjonen din for å bli kontrollør. I CVen ber vi også om at du, i tillegg til utdanning og arbeidserfaring, oppgir hvilke regnskapssystem og kvalitetssystem du har jobbet med.

Søknad og CV sendes til kvalitetskontroll@regnskapnorge.no. Eventuelle spørsmål rettes samme sted.

Søknadsfrist er 1. mars 2026.

Publisert 25.02.26 kl 08:32.Oppdatert 25.02.26 kl 14:41.

Kvalitetsstyring og kvalitetsansvar i regnskapsforetak

Vanskelighetsgrad: Grunnleggende
Oppdateringstimer:
Regnskapsfører:
Regnskapsføring
7 timer
Revisor:
Revisjon
4 timer
Foretaksrett
3 timer

Pris pr. deltaker
Medlem: 3300,-
Ansatt i medlemsbedrift: 3300,-
Normalpris: 4500,-
eks. mva på nettkurs og på servering på fysiske kurs