Rapporterer du pensjonsleverandør riktig?

Hvordan rapportere pensjonsleverandør riktig i a-meldingen. Det får du svar på her! Foto: Getty Images
Flere virksomheter oppgir feil organisasjonsnummer på sin pensjonsleverandør. Dette gjør at pensjonsselskapene ikke får «hentet» og oppdatert sine pensjonsavtaler med korrekt informasjon fra a-meldingen.
Artikkelen er over ett år gammel og innholdet kan derfor være utdatert
Skatteetaten minner bedrifter med OTP-ordning om å oppgi riktig organisasjonsnummer for pensjonsleverandør i a-meldingen.
Det er organisasjonsnummer til pensjonsleverandør som arbeidsgiver har tegnet avtale med som skal oppgis.
Det er mulig å oppgi flere pensjonsleverandører dersom arbeidsgiver har OTP-avtaler med flere avtaleparter.
Merk at organisasjonsnummeret må oppgis hver måned fra og med den måneden pensjonsavtalen trer i kraft til og med den måneden den opphører.
Husk å oppdatere ved endring i pensjonsleverandør
Arbeidsgiver som endrer pensjonsleverandør, må også huske å endre organisasjonsnummer i a-meldingen.
Publisert 06.03.24 kl 11:39.